A fenntarthatóság és a társadalmi felelősségvállalás kiemelt jelentőséggel bír vállalatunk mindennapjaiban. A bányaművelés a cementgyártás elengedhetetlen része, ideiglenesen befolyásolja a táj és az élővilág közötti egyensúlyt. Hogy ez az egyensúly újra létrejöjjön, vállalatunk éves szinten tízmilliós nagyságrendben költ a bányaművelésből kivont területek rekultivációjára.
Az érintett területeket természetes növényzetükkel telepítjük be, és a fenntarthatóság elvével összhangban bányáink környezetében a biológiai sokféleség megőrzésére törekszünk. A beremendi térségben eddig 20 hektárnyi területet rekultiváltunk, ezen felül összesen több mint 70 hektárnyi területet csereerdősítettünk bányáink környékén. Azaz ha a bányaterület bővülése erdőirtással jár, akkor ugyanannyi fát (kocsánytalan tölgy, csertölgy, virágoskőris, juharok) valahol máshol elültettünk. Nem a rekultiváció részeként. További 10 hektáron pedig folyamatos növénytelepítés, fásítás zajlik a tájrendezett területeken.
2021 -ben speciális rekultivációs projekt keretében Dunaharasztin egy már használaton kívüli bányatavat alakítottuk át több ütemben mezőgazdasági művelésre alkalmas területté. A projekt ékes példája a modern építőipar sokoldalúságának; egy-egy terület újrahasznosításának és a természeti környezet visszaállításának.
Mit jelent a rekultiváció fogalma?
Egy terület újrahasznosításra való alkalmassá tétele. Azon technikai, biológiai és agronómiai eljárások összessége, melyek során a természeti, vagy az emberi tevékenység károsító hatására terméketlenné vált földterület alkalmassá válik mezőgazdasági, erdőgazdasági művelésbe való visszaállításra vagy egyéb módon történő újrahasznosítására.