A modernizációval
-
teszünk a környezet védelméért, mert tovább csökken kibocsátásunk,
-
segítjük az itt élőket, mert ezt követően is megbízható és stabil munkáltatóként leszünk jelen a térségben,
-
növeljük üzembiztonságunkat, így továbbra is fenntarthatóan végezhetjük tevékenységünket.
9 milliárd forintos modernizáció valósult meg az elmúlt években a Váci Cementgyárban, amely hozzájárul az üzembiztonság növekedéséhez és a fenntartható működéshez, illetve ahhoz, hogy továbbra is stabil és megbízható munkáltatóként legyünk jelen a térségben.
A Duna-Dráva Cement Kft. több mint fél évszázada meghatározó gazdasági szereplője Vác és vonzáskörzetének, a térség egyik legnagyobb munkáltatója. Termékeink a mindennapi élet meghatározói, a beton - és ezáltal a cement is - a víz után a világon második leggyakrabban használt anyag. Filozófiánk egyik legfontosabb pillére a fenntarthatóság, ezt szolgálják vállalati gyakorlataink – mint például a mértéktartó gazdálkodás az energiával és a természet ásványkincseivel, vagy a szelektív hulladékgyűjtés – és társadalmi felelősségvállalási programjaink is.
2016-ban újabb mérföldkőhöz érkezett a Váci Cementgyár, hiszen a tulajdonosi háttér maximális bizalmára alapozva komplex modernizációs folyamatba kezdtünk, amelynek eredményeként korszerűbb körülmények között folytathatjuk gyártási tevékenységünket, szem előtt tartva mindenekelőtt környezetünk megóvását.
A környezetvédelmi beruházás már a jövőben szigorodó kibocsátási határértékeket messzemenően meghaladó, még inkább környezetbarát cementgyártást tesz lehetővé. A Beremendi Cementgyárunkban 2008-ban történt modernizációs beruházás eredményeképp jelentős porkibocsátás csökkenést mértünk, célunk, hogy ehhez hasonlóan a Váci Gyárunk jelenlegi alacsony emissziós szintje is tovább minimalizálódjon, megerősítve ezzel a térségben betöltött szerepünket.
A 2016 és 2018 között megvalósított műszaki fejlesztéssel és a még korszerűbb technológiai megoldások alkalmazásával újabb lépést tettünk a fenntarthatóság irányába. A beruházás első része 2017. március elején fejeződött be. Ez idő alatt kicseréltük a két hőcserélő ciklon fokozatot és a füstgáz vezetéket is, illetve a klinkerhűtő részleges modernizálása is megtörtént. Áprilisban befejeződött az új kalcinátor torony alapozási munkálata, ezzel párhuzamosan épült a bypass és a 32 méter magas siló alapja is, valamint elkészült a siló körüli infrastruktúra. 2017 hátralévő részében elkészült az új kalcináló torony acél tartószerkezete. 2018-ban, a beruházás záró, utolsó három hónapos – egyben legtöbb feladatot tartalmazó – időszakában megkezdődött az új kemence– és filter technológia beépítése. Az eddig használt elektrofiltert korszerű, zsákos filterre cseréltük. A filter felel a kemencevonal portalanításáért. Az új szűrőrendszer előnye, hogy még üzemzavar vagy áramkimaradás esetén sem engedi, hogy kiporzás történjen.
Egy lépéssel közelebb a körkörös gazdasághoz
A - 2016 és 2018 között zajló - modernizáció folytatásaként 2019-ben egy újabb, 2 milliárd forint összértékű beruházást indítottunk az olaszországi székhelyű Entsorga csoporttal közreműködve, amely 2020 tavaszán fejeződött be.