Kis-Bicskei Krisztián kollégánk több, mint két évtizede kezdett vállalatunknál. Eleinte operátorként végezte kifogásolhatatlanul a munkáját, melynek eredményeként ma már vezető diszpécseri pozícióban tevékenykedik.
Melyik évben csatlakoztál a DDC-hez?
1998 július 1-jén kezdtem a vállalatnál, mint operátor. Ezt követően bejártam a teljes ranglétrát: diszpécserből fődiszpécser lettem, majd végül elértem a vezető diszpécser szerephez, amelyben jelenleg is dolgozom.
Szerencsésnek érzem magam, mert szeretem a munkám és a munkahelyem. Fiatalos, innovatív csapat vesz körbe a mindennapok során, így gyorsan telnek az órák.
Hogyan telik egy átlagos munkanap/munkahét?
Korán kezdem a napom; 5:15-5:25 között érkezem a munkahelyemre és azonnal megkezdem a felkészülést a 06:00-kor kezdődő értekezletre, ahol átbeszéljük az előző és az aznapot érintő karbantartással kapcsolatos tevékenységeket, szükséges lépéseket.
Majd még a reggeli órákban részt veszek további két értekezleten. Itt a fő irányvonalakról, eseményekről tárgyalunk.
A nap hátralévő részében operatív feladatokat ellenőrzök, hajtok végre. Üzemzavar elhárítással, termeléssel kapcsolatos irányokat határozok meg a vezérlő részére. Műszakom végét karbantartási értekezlettel zárom, majd 14:00-kor indulok haza. Azonban az üzemvitelt a délutáni órákban is igyekszem nyomonkövetni, ezzel segítve a vezérlői személyzetet és az eredményes munkát.
Főbb feladataim közé tartozik még a gyár valamennyi termelési, illetve termeléshez kapcsolódó vezérlői tevékenységének átfogó, operatív irányítása, ezen belül az üzemzavar jellegű meghibásodások elhárításának összehangolása.
A központi vezérlő munkáját személyes közreműködésemmel, döntésemmel irányítom. Közvetlen utasításokkal látom el a diszpécsereket.
Üzemvitellel, termeléssel, rendkívüli eseményekkel kapcsolatosan részletesen informálódom, arról tájékoztatom feletteseim.
Mit szeretsz a legjobban a munkádban?
Olyan műszaki megoldásokkal, eszközökkel, berendezésekkel találkozhat az ember, amely ritka, vagy nem is létezik a környékünkön.
Mi okoz nehézséget?
Szeretem, ha a munkámban 100%-on tudok pörögni. Ennek feltéltele, hogy egy pillanatra sem eshetek ki a körforgásból. Sokszor ez a szabadidő rovására megy, viszont másik oldalról megközelítve, a 100% pörgéshez a szabadidő megfelelő kihasználása a kulcs.
A kettő közti egyensúlyt kell tudnom helyesen beállítani, amely néha nehézséget jelent.
Mit gondolsz a DDC-ről?
Legyen szó mélypontról, hullámvölgyről, válságról, beszűkült piacról, úgy látom összességében jó döntések születnek és szerencsésen szlalomozunk a kátyúk között. Ezt nem minden cég tudja elmondani magáról.