Hídavatás a Gyadai Tanösvényen

Újabb értékes építménnyel gazdagodott a Gyadai Tanösvény. Dr. Szabó Imre környezetvédelmi miniszter, Dr. Bóth János polgármester, valamint Szarkándi János, a Duna-Dráva Cement Kft. elnök-vezérigazgatója 2008. november 15-én avatta fel a Naszály-hegyen épített gyalogos függőhidat. 
A függőhíd megépítését Vác Város Önkormányzata megbízásából, a Vác Város Környezetvédelméért Alapítvány felügyelte. A híd kivitelezéséhez főtámogatóként a Duna-Dráva Cement Kft. járult hozzá.
 

A Duna-Dráva Cement Kft. társadalmi felelősségvállalási tevékenységének egyik kiemelt célja a Naszály-hegy és a Gyadai-rét környezetének fejlesztése, gondozása. Ennek a folyamatnak legújabb lépése a függőhíd megvalósításának támogatása volt. A Társaság a Naszály-hegy és a Gyadai Tanösvény gondozását, és így a helyi fiatalok környezeti nevelését támogatja. A folyamat 2004-ben kezdődött, amikor a Társaság jelentősen hozzájárult a tanösvény kiépítéséhez. Ezt követően 2007-ben a Gyadai Tanösvényre vezető úton szervezett faültetést a vállalat, valamint a Társaság támogatta a Naszály-hegy Turistatérkép megjelentetését is. 

A függőhíd avatásán részt vett Dr. Szabó Imre környezetvédelmi és vízügyi miniszter. A környezetvédelmi miniszter jelenléte is hangsúlyozta a város aktív környezetvédelmi és környezetfejlesztési tevékenységét, amelyhez elengedhetetlen a Tanösvény folyamatos ápolása és gazdagítása. 

A 2004-ben átadott Tanösvényen a Naszály-hegy és a Gyadai-rét élővilágával ismerkedhetnek meg a látogatók. A Tanösvényt megvalósító és gondozó Vác Város Környezetvédelméért Alapítvány és Ipoly-Erdő Erdészet ZRt. színvonalas erdei építmények kivitelezésére törekszik. Ennek a folyamatnak legújabb állomása a Gyadai Tanösvény gyalogos függőhídjának átadása volt. A 25 méter hosszú, tölgyfa pallókból és acélhuzalból épült híd legmagasabb pontja 6 méter. A híd kb. két kilométerre az Óriások Pihenőjétől, a kirándulók kedvelt célpontjától, a Naszály-hegy oldalában egy erdei úton, egy nyiladék felett található. A híd Vác Város Önkormányzatának területén épült és a város tulajdonába került. A hidat az Önkormányzat kezelésbe adta a területen gazdálkodó Ipoly-Erdő ZRt-nek. Az erdészet felel a híd állagmegóvásáért és az időszakos biztonsági vizsgálatok elvégzéséért.