Váci Gyár Kőtároló

Egy DDC-s karrierút, avagy hogyan lett gépészmérnök hallgatóból gépészüzem vezető

Gönczöl Richárd kollégánk megosztotta velünk pályafutásának izgalmas részleteit és azt, milyen karrierutat járt be vállalatunknál. Az interjú során betekintést enged abba, hogy milyen gyakorlati tapasztalatokat szerzett a pályafutása elején, valamint hogyan fejlődött előbbi pozícióiban a cégén belül. Emellett néhány tanácsot is megoszt azokkal, akik friss diplomával lépnének be a munka világába.

Mióta dolgozol a DDC-nél, és milyen karrierutat jártál be az itt töltött időszak során? Tehát milyen pozíciókban dolgoztál?
Gönczöl Richárd

2018-ban kezdtem a pályafutásomat a DDC-nél. Akkor még Gödöllőre, a Szent István Egyetemre jártam gépészmérnöki karra, és szakmai gyakorlatosként csatlakoztam a vállalathoz. A gépműhelyben kaptam gyakornoki lehetőséget. Az akkori vezetőm, Galántai Bertalan sokat segített, és bemutatta az egész gyárat, ez átfogó képet adott az üzemi részekről és a főbb berendezésekről. Majd ahogy befejeztem az egyetemet, megszereztem a diplomámat és a nyelvvizsgámat. Ezt követően itt maradtam a DDC-nél, és akkor már gépészmérnök gyakornoki pozícióban a kemence üzemhez kerültem. Ott általános gépész gyakorlatokat, feladatokat, illetve karbantartási feladatokat végeztem a kemence üzemi mester, Barna Ferenc mellett. Illetve besegítettem a kemence üzemvezető feladatainak ellátásába is, aki akkor Mocsai Árpád volt.

Ezt követően megkaptam a mischbett-et, ami a nyersanyag ki-be tárolásáért felelős terület, illetve a vagon buktató területet, aminek a karbantartásáért én feleltem. Lényegében mesteri feladatokat láttam el, de nem volt teljes területem és hatásköröm fölötte: munkámmal segítettem a kemenceüzem, a csomagolóüzem és a bányaüzem működését.

2021-ben a Sejcei Bányaüzemben tevékenykedtem, mint bányaüzemi mester. 2022 elején - a nagy javítási időszakban - az őrlőüzemben kezdtem el dolgozni, ami már egy komolyabb feladat és nagyobb terület volt sokkal több géppel, berendezéssel és kihívással. Jelenleg pedig gépészüzem vezetői pozícióban dolgozom, melynek keretében 12 fős csapatommal a teljes gyár karbantartási feladatait látjuk el. A karbantartáshoz szorosan kapcsolódik a termelés is, hiszen össze kell hangolnunk minden feladatot, minden munkát és együtt kell dolgoznunk egy nagy csapatban.

Szinte minden részterületét megismerhetted a cementgyártásnak! Ha visszakanyarodhatunk a szakmai gyakorlatra, azt milyennek érezted a DDC-nél? Utólag visszagondolva jó döntésnek bizonyult, hogy minket választottál?

Persze jó döntésnek bizonyult. Kicsit későn adtam le a jelentkezésemet, ennek ellenére a DDC még felvett, és ennek köszönhetem, hogy nem volt csúszás a tanulmányaimban, tehát nem kellett még egy évet ráhúznom. Ezt követően ahogy mondtam, a gépész üzemben voltam gyakornok, üzemzavarokhoz és általános karbantartásokhoz minket hívtak, így nagyon jó betekintést kaptam már rögtön az elején a gyártási folyamatokba és a gépek működésébe. Nagyon sok speciális gép van a cementgyártásban, ami kicsit eltér a többi gyártól. Ezeket mind megismerhettem, illetve részt vehettem a javításukban. Nagyon sok szakmai tapasztalatot gyűjtöttem, illetve amit az iskolában tanultam, azt bele tudtam vinni a mindennapjaimba, a gyakorlatban is. Emellett pedig itt írtam a szakdolgozatomat is az akkori nagyjavítási feladatból, ami a hetes cement malom fogaskoszorújának fordítása és hajtóműcseréje volt - ez egy komoly műszaki feladatnak bizonyult.

Kaptál esetleg segítséget a kollégáktól a szakdolgozat elkészítésében? Elláttak téged információkkal, tanácsokkal?

Természetesen, hiszen a nagyjavítási időszak egy hónap, az elejétől a végéig együtt dolgoztunk. Német vezető szerelők segítettek a folyamatokat irányítani, és saját gépész dolgozók végezték a munkát. Mindenben részt vettem, dokumentáltam mindent és jegyzeteltem. Ha pedig kérdésem volt egy műszaki dologgal kapcsolatosan, szívesen segítettek.

Még arra lennénk kíváncsiak, hogy mit javasolnál azoknak, akik jelenleg gyakorlati helyet keresnek, vagy friss diplomával munkát keresnek? Miért válasszanak minket?

Akit egy kicsit érdekel a cementgyártás vagy az építőanyag gyártása, azoknak mindenféleképpen javaslom a Duna-Dráva Cement Kft.-t. Akár a Váci Gyárat, akár a Beremenden találhatót. Nagyon sokszínű, rengeteg szakmai, egyedi megoldást tud elsajátítani az ember, amit egyébként akár a magánéletben vagy akár az élet más területén is tud később hasznosítani.

Nagyon családias a légkör annak ellenére, hogy egy nemzetközi vállalatcsoporthoz tartozunk. Rendkívül összetartó a csapat és segítőkész mindenki, a munkában és a mindennapokban egyaránt. Az élet minden területén tudnak segíteni.

Nem mellesleg megbízható, jövedelem és munkahely szempontjából is. Fejlődés tekintetében is folyamatosan biztosít a cég változatos továbbképzéseket, illetve alapvetően a mindennapokból is nagyon sokat tanulhat az ember, ha egy kicsit érdekli és odateszi magát.

(Az interjú 2024 februárjában készült.)

Pályakezdőknek
Mit érdemes tudni rólunk?
Aktuális állásajánlatok