Vácott egy dunai betoncápa hírét beszélik. A ragadozó a város meghatározó gazdasági és kulturális szereplői együttműködésének gyümölcse, amely egy fenntarthatóbb jövőt hivatott jelképezni! Tartson velünk, s ismerje meg a ragadózó történetét, amely a méltán híres gerilla művész, Kolodko Mihály legújabb alkotása.
A legújabb Kolodko-szoboregyüttes egyértelmű üzenete a környezettudatos élet szükségszerűsége. Ezt pedig nemcsak a művek formai koncepciója kívánja közvetíteni, hanem azok alapanyaga is szimbolikus kettőséget hordoz.
Az elkészült cápák létezésének szubsztanciája ugyanis a hulladék, kötőelemüknek pedig a DDC evoBuild termékmárkájához tartozó alacsonyabb szén-dioxid kibocsátású cementből készült betontválasztotta a művész. Utóbbi, a közelmúltban bevezetett kategóriába hangsúlyozottan a Duna-Dráva Cement alacsony szén-dioxid-kibocsátású cement- és betontermékeit soroljuk.
Anyavállalatunkhoz, a Heidelberg Materials-hoz hasonlóan kiemelten kezeljük a klímasemlegesség kérdését, ezért is döntöttünk úgy, hogy Magyarországon is elérhetővé tesszük az evoBuild globális termékcsaládot.
Az evoBuild amellett, hogy kiválóan magas minőséget és tartósságot biztosít, lehetővé teszi az alacsonyabb CO2 , ezáltal pedig az alacsonyabb környezeti lábnyom elérését, valamint hozzájárul a körforgásos gazdaság működtetéséhez.
Betonüzletágunk országszerte elérhető kínálatában szereplő új evoBuild betontermékeink alkalmazásával minimum 30%, de akár 80%-os CO2 kibocsátás csökkentés is elérhető a hagyományos betontermékekhez képest. A Magyar és Hazai Termék védjegyes cementtípusok felhasználásával készülő termékek a hagyományos betonnal egyenértékű friss és megszilárdult beton tulajdonságokkal rendelkeznek.
A nem mindennapi együttműködés koncepciója kapcsán gyorsan egymásra találtak a felek. Régóta tervben volt már egy ilyen tematikájú szoborcsoport megvalósítása a művésznél, a DDC pedig mint felelős és meghatározó piaci szereplő, már hosszú ideje kiemelten kezeli az alacsonyabb környezeti lábnyom és a klímacél elérésének kérdését. Amikor a párhuzamra fény derült a közös munka szinte azonnal elindult, hiszen a kooperáció tökéletesen szimbolizálja a szobrász és vállalatunk törekvéseit is. A közös pont is adott volt, hiszen Kolodko Mihály Vácon alkot, míg egyik cementgyárunk, egyben székhelyünk is a város mellett található.
Minden szoborban érdemi alkotóelemként jelenik meg a Duna-parti hulladék. Elkészítésükhöz ugyanis a kihelyezéshez kiválasztott partszakaszon fellelt szemetet gyűjtött és használt fel a szobrász. Ezúttal tehát a Kolodko-szobrokra jellemző karikaturisztikus vonás már a szoborcsoport anyagválasztásában is tetten érhető, hiszen a szobrok teste egyszerre épül fel a dunai hulladékból és az alacsony ökolábnyomot biztosító, új betonból.
"Kolodko Mihály új, képzőművészeti performansza 2024. május 24-én debütált egy rendkívül hatékony és kompromisszumkész hármas összefogásnak köszönhetően - Duna-Dráva Cement Kft. - Tragor Ignác Múzeum - Kolodko Art: a felépült időszaki kiállítás pedig egyszerre ad bepillantást a népszerű gerillaszobrász műhelytitkaiba és napjaink környezetvédelmi kihívásaiba." - írja Tragor Ignác Múzemum a Facebook oldalán.